Poradna ON-LINE

Datum: 26.02.2018

Vložil: Šlechta

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den můžeme se pokusit vám pomoci pokud chcete Kontaktujte mně a domluvíme termín konzultace

Datum: 06.02.2018

Vložil: Mima

Titulek: Syringomyelia + vysunuta platnicka th chrbt.

Dobry den. Mam vysunutu platničku na th chrbtici, 3 stavce posunute na krcnej a diagnostikovanu hydrosiringomyeliu.Prosim o radu!

Datum: 08.02.2018

Vložil: Šlechta

Titulek: Re: Syringomyelia + vysunuta platnicka th chrbt.

Dobrý den ,nezlobte se ale touto cestou se to opravdu nedá takto posuzovat ,musel bych vidět magnetickou rezonanci a vás.

Datum: 23.10.2017

Vložil: Lubika

Titulek: lze se vyhnout operaci

Dobrý den. Pane dokrore, zasílám Vám výsledné MR Ls páteře , myelo a prosím o posouzení, zda je operace jedniným řešením.Nepravá anterospondylolista L5 asi 5mm,lordoza Lp je od L2 kraniálně včetně Th-L přechodu vyrovnaná.Kanál páteřní je v AP hraniční šíře. Tělo obratle L3 je po mírné impresi na horní krycí desce starého data,ve ventr.části pak intraspong.herniace asi 4mm s drobným edémem dřeně v okolí. Jinak je signál dřeně obratlů celkově zvýšený tuk.transformací. MOPy jsou lehce sníženycelkově a snížen je i signál z pl.jejich degeneraci. Pl. mezi L4-5 je s circul.bulgingem max.for. vpravo a med.s defektem v anuludist..
Mezi L5-S1 při posunu L5 ventr.je for.protruze disku vlevo, kde je ve sníženém foraminu t+štěn kořen L5.
Kořeny S1 jsou v kontaktu s ploténkou,kořen S1 vlevo i s prominuj.spondylartrozou z dors. strany.
Kanál je zúžen prim.i v příčném rozměru v segmentu L4-S1 se spondylartrozou.
Pane dokrore, je mi 67 let, jaká je progno´za, operace? Lze se jí vyhnout? Potíže začaly před 7 měsíci po pádu se schodů, Děkuji Lubika

Datum: 26.10.2017

Vložil: Šlechta

Titulek: Re: lze se vyhnout operaci

Dobrý den .Ve vašem případě nelze posoudit vše jednoznačně bez toho abych viděl přímo vaší magnetickou rezonanci .Dle zprávy ,bych se k operaci přikláněl, ale opravdu objektivně mohu posoudit ,pouze když uvidím Vás a Vaši magnetickou rezonanci.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek