Myogit 25

Myogit je nesteroidní antiflogistikum a analgetikum, obsahuje léčivou látku diklofenak, ktrá působí protizánětlivě, tlumí bolest a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Účinek přípravku opravdu spočívá v útlumu tvorby působků, podílejících se na rozvoji zánětu.

  

Viprosal

Viprosal je mast s hadím jedem. Jeho použití je při bolestech páteře, kloubů a neuralgiích. Přiměřené množství masti vtíráme do postižené oblasti 1-2x denně. V případě nesnášenlivosti – zarudnutí, alergie – nepoužívat. Nepoužívat při TBC plic, při těžkém poškození jater a ledvin, při nedostatečném krevním oběhu mozku a srdce. Neaplikujeme v místě poškozené nebo poraněné kůže, před plánovaným početím, v těhotenství a období kojení. Chraňte oči a sliznice.

Složení: jed zmije obecné, kafr, terpentýn, kyselina salicylová.

 

Viperoderm

Masážní krém Viperoderm obsahuje účinnou látku zmijí jed v emulzním základě.
Je vhodný ke zmírnění reumatických bolestí kloubů a páteře.Je zvlášť vhodný při bolestech zad a kříže, způsobených neúměrným pracovním zatížením nebo nepřiměřeným sportovním výkonem. Podporuje prokrvení tkáně a tím zlepšuje výměnu látek a regeneraci. Upravuje bolestivé stavy pohybového aparátu. Krém má výbornou vstřebatelnost. Při prosté aplikaci, případně masáži dochází ke zmírnění až odstranění bolestivosti v postiženém místě. Krém nesmí být aplikován na sliznice a otevřená poranění.

 Složení: zmijí jed, parafin, glycerin, olivový olej, přírodní silice.

 

Colafit

Colafit vyživuje, chrání a udržuje klouby, vaziva a šlachy ve zdravém stavu. Je tím správným doplňkem při artróze a osteoartróze.

Colafit patří svým zaměřením mezi přípravky určené pro zvláštní výživu, jako prevence a jako doplněk při léčbě kloubních onemocnění. Colafit je v mnohém odlišný od všech ostatních volně prodejných přípravků na klouby. Jako jediný využívá vysoce čištěnou, úplnou molekulu kolagenu a to v krystalické formě. Obsah kolagenu, tedy účinné látky, ve výrobku je naprosto nejvyšší, a to 99,9%. Také snadné užívání - 1x denně ráno na lačno, dvouletá záruční lhůta a vysoká účinnost získává stále větší oblibu u všech uživatelů. Jako bonus je velmi příjemné užívání - Colafit je bez chuti a bez zápachu a kolagenovou kostičku je možné si vytvarovat v ústech do podoby, jaká se dobře polyká i těm, kteří mají s polykáním tablet problémy. Díky tomu, že neobsahuje žádné konzervační látky a příměsi, je možné ho užívat dlouhodobě i trvale, aniž by měl jakékoliv nežádoucí vedlejší účinky.

 

Finalgon

Finalgon funguje na základě zvýšení krevního oběhu v oblasti aplikace a proto se zvyšuje teplo, které ulevuje bolest. Teplotní reakce na Finalgon se objevuje během pár minut po aplikaci a dosahuje vrcholu během 20 - 30 minut.

Způsob použití: Finalgon krém se používá pro dočasnou úlevu od rheumatické bolesti, zánětlivé bolesti kloubů, housera (bedernímu ústřelu), bolesti svalové, výronům v kloubním pouzdře (naražení, vyvrtnutí), vykloubení (namožení svalu), sportovním zraněním a dalším stavům, kde teplo je blahodárné.

Kontraindikace a varování: Vyvarujte se používání pokud jste alergický na součásti krému. Kožní onemocnění, otevřené rány, kožní oblasti s narušenou  prostupností, vyhněte se infekci v oblasti krku a nižším břišním a vnitřním  kyčelním oblastem. Období těhotenství a kojení. Vyhněte se kontaktu s očima. Pokud zjistíte, že Finalgon je pro vás příliš pálivý, pak pálivost může být snížena při použití látky namočené v rostlinném oleji či margarinu. Nejdříve to  vždy vyzkoušejte na malém kousku. Dávku použijte na malé části, abyste nejdříve zjistili vaší reakci na vytvořené teplo. Pak teprve použijte na postiženou  část.

Vedlejší účinky: Alergické reakce (nadměrné pálení, překrvení, podráždění kůže)

Tato mast již bohužel není v ČR registrovaným léčivem, pro své potřeby si ji nechávám dovážet z ciziny. Pro bližší info mi pište na můj e-mail.

 

Diclofenac AL 25

Je to nesteroidní antirevmatikum.

Je určen k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového ústrojí jako je revmatoidní artritida, osteoartróza, spondylartritida atd.Slouží také k léčbě vertebrogenního syndromu, mimokloubního revmatizmu a posttraumatických
a pooperačních otoků a zánětů.

 

Kapsicínová náplast

Náplast se využívá k podpůrné léčbě bolestivých příznaků svalového a kloubového revmatismu, ischiasu, ústřelu, zánětů ramenního pletence, bolestí v důsledku svalového přetížení a bolestí při poúrazových stavech.

Náplast se aplikuje na vodou a mýdlem omytou a dokonale vysušenou kůži. Po sejmutí ochranného krytu se přiloží na postižené místo a přitlačí, až dokonale přilne. Po 3 až 4 dnech se sejme a zbytky lepivého filmu na kůži se omyjí benzinem nebo lihem. Kůže se omyje mýdlem a vodou a ošetří pudrem. Opakovaná aplikace náplasti na stejném místě se provádí zpravidla po týdenní až 14 denní přestávce. Ošetřené místo se nepřekrývá dalším obvazem a nezahřívá se.

UPOZORNĚNÍ
Nesmí se přikládat na poškozenou kůži. Nesmí přijít do styku se sliznicemi, zejména očí. Po každé manipulaci s náplastí omýt ruce mýdlem a teplou vodou. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí! Pokud při použití více než 2 náplastí nedojde ke zmírnění obtíží nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky přípravku, přerušte léčbu a obraťte se na svého lékaře. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 1-2 měsíce.

 

Apisarthron

Apisarthron - je mast, která ve svém složení obsahuje včelí jed a slouží k pomocné léčbě artritidy, neuralgií či ischiasu, při funkčních poruchách svalů, vaziv a úponů šlach. Výrazně prohřívá ošetřené místo a uklidňuje bolesti.

 

Tato mast již bohužel není v ČR registrovaným léčivem, pro své potřeby si ji nechávám dovážet z ciziny. Pro bližší info mi pište na můj e-mail.