Výhřez ploténky, vyhřezlá ploténka, posun obratle
Nazýváme to různě, ale problém je to stejný

Páteř...toto slovo se skloňuje snad ve všech pádech, pokud dojde k bolestem či problémům. Je to pro naše tělo osa, bez které bychom se nepohybovali. Původně jsme jako ostatní tvorové byli stavěni na chození po všech čtyřech, avšak vývojem se naše chůze napřímila a postavili jsme se na dvě dolní končetiny. Páteř samozřejmě prošla také vývojem, aby nám tuto prioritu umožnila.
Tato vymoženost si však nese i své stinné stránky. Svaly, které se na obratle napojují, musí mít svou elasticitu, aby umožňovaly volný pohyb našeho těla.
Dojde-li ke spasticitě svalů - následně, (a to díky efektu natažené gumy) - dochází k posunu obratlů a následnému výhřezu ploténky.
Posun a i výhřez bývá na začátku malý, ale časem se zvětšuje. Tím utiskuje nervy a dochází ke zhoršení pohybu a větší bolestivosti.
Celý tento problém je řešitelný operací, ale to je jen ODSTRANĚNÍ DŮSLEDKU, NIKOLI PŘÍČINY! Ta stále zůstává (v podobě staženého svalu) a pacienta většinou přivádí do roka zpět. Stane se totiž to, že se problém přesune o obratel výš, či níž.
Mou metodou ROZVAZOVÁNÍ SVALŮ je možné svaly uvolnit a znovu je uvést do normálního stavu. Pak teprve přestanou vytahovat pouzdra. Metoda není příjemná, ale účinná.
Mnoho pacientů mohlo operaci úplně odložit, protože se výhřez zmenšil natolik, že je již neomezoval.

Jinou kapitolou je jakékoli mechanické poškození páteře. K nejběžnějším patří skoliosa či výrůstky. Toto je již posuzováno individuálně.

 

Pevné pravidlo ale platí:
UVOLNI  ZÁDOVÉ  SVALY
A  BUDEŠ  ŽÍT  BEZ  BOLESTÍ  ZAD  A  KRKU.